Report z únorové Sebuzínské přestřelky

Ahoj střelci a Střelkyně s velkým S.

Přináším Vám report z únorové Sebuzínské přestřelky.

Hned na začátek bych rád vyzdvihl jméno Lucie Salačová. Dokázala více než někteří chlapi při závěrečné disciplině. Po shlédnutí fotografií pochopíte.

A teď popořádku.

Z celkových 22 závodníků soutěž dokončilo 18 a z toho i zmíněná Lucie Salačová. Mezi střelci byli i opravdoví závodníci, kteří se účastní IPSC soutěží u nás i venku. Počasí nám vyšlo perfektní, guláš se rozležel a koláčů bylo dostatek pro všechny.

Po briefingu a představení situací se začalo na prvních dvou stanovištích zároveň. 

Prvním byla mířenka s přenášením střelby od 8 do 25 metrů a druhým byla střelba na poppery skrze malé otvory v připravené desce. Místo timeru byly použity stopky z důvodů čistě akustických. 

Během obědové pauzy se trochu zvýšil tlak mezi střelci po sdělení základních informací ke třetímu stanovišti. Ti, kteří si pořádně přečetli propozice k soutěži, se neměli čeho obávat.

Během třetího stanoviště si každý vyzkoušel nevšední záležitost, kterou bylo " lapnutí neboli únos" a následná fyzická i psychycká zátěž (instruktor i já, jako pořadatel, jsme si v minulosti touto situcí prošli, jinak bychom ji po nikom nechtěli). Mokrý pytel na hlavu omezil dýchání, které bylo potřeba při zvládání fyzické zátěže. Při hlasitém počítání bylo u některých opravdu znát, že měli dost. Po zasednutí na střelnici bylo úkolem se " vystřílet " zpět do bezpečí. Poslední situace stmelila hodně střelců, kteří se shromažďovali okolo "mučených" a podporovali je, což považuji za největší přínos únorové soutěže.

Završením bylo poděkování od střelců jak jinak než, že mi dopřejí to samé, co si vyzkoušeli oni :-)

Děkuji všem za účast, holkám za perfektí servis a celkově parádní atmosféru.

Přiložené fotografie ze soutěže :

 

 

Michal Balík

IČO : 867 46 022
ZL sk. F č.CG001716
Vytvořeno službou Webnode