report z květnové sebuzínské přestřelky

Ahoj přestřeláci a přestřelačky.

Máme za sebou již 4 díl Sebuzínské přestřelky pořádané 28.5.2017 v Sebuzíně nedaleko Ústí nad Labem.

Po naražených žebrech od Lukáše Konečného z minulého dílu jsme se přesunuli k testu bystrosti, krátkodobé paměti a celkově vzato přezkoušení funkčnosti všech koleček v hlavě.

První stanoviště vytvořený terč se specifickými zásahovými plochami, regulující velikost a tvar terče. Vzdálenost byla pouhých 5 metrů, ale vložení časového tlaku a vytažení posledních 10 nábojů z kalné vody plné prázdných nábojnic a oblázků tlak zvyšovalo. Čas byl mezi střelci téměř totožný, což zvyšovalo naděje každému, ale druhá část týkající se přesnosti byla velice různorodá.

Druhé stanoviště obsahovalo 3 sekce. Každé mělo stejné zaměření. Nalézt mezi poppery číselnou řadu a tu střílet od nejnižšího čísla po nejvyšší. Vzdálenost byla 10 metrů a poppery se postupně zmenšovaly při příchodu k další sekci. Zde byl čas mezi střelci také velice podobný, ale penalizace za sestřelení poperu vyššího čísla nebo no-shoot terče se samozřejmě projevila. Přebíjení bez využití krytu bylo samozřejmě penalizováno na obou stanovištích.

Oběd. Vyhlášený guláš, Hraběnčin koláč, štrůdl, a pití co se do Vás vejde, uspokojilo každého střelce.

Třetí stanoviště byl vskutku oříšek.

Stojíš před stolem, kde jsou hrací karty, matematické tabulky a karton. U něj víš, že když ho otočíš, tak tě čeká orosení čela a stres. Proč ? Obsahoval 5 matematických příkladů pro první stupeň základní školy.

Začátek byl akustický signál timeru a následné sejmutí karty. Tu si zapamatovat a běžet k malorážce. Na 50 metrech byly karty ve zmenšeném provedení nalepeny na kartonové krabici. První výstřel musel zasáhnout sejmutou kartu. Poté byl rozhodčím určen balonek různé barvy a pořadí s velikostí pomeranče. Na tu padl druhý výstřel. Přeběhnutí zpět ke stolu a otočení příkladů – vidět jsou na fotografiích. Výsledek příkladu byl stejně očíslovaný popper. Mezi nimi samozřejmě jinak očíslované poppery a navíc vloženy 3 IPSC terče, které musely být zasaženy minimálně 2 ranami.

Strategii si každý zvolil vlastní, ale udržet 2 výsledky v hlavě byl opravdu problém. Nejlepší čas byl na tomto stanovišti necelé 3 minuty. Opakem bylo málo přes 6 minut.

Sepsání diplomů, předání pohárů, úklid a mazalo se.

Červnová přestřelka se koná 25.6.2017 a zjistíte, co znamená slovo gravitace :-)

Fajn den a poctivě makejte

Michal Balík

Foto z květnové přestřelky :

 

Michal Balík

IČO : 867 46 022
ZL sk. F č.CG001716
Vytvořeno službou Webnode